OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-06-07 15:47:20

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Rekolekcje - miejscowości

No to ludzie tutaj możecie sie chwalic gdzie, kto jedzie na rekolekcje?? Może ktoś ze starszych był w tej miejscowości i wam pomoże jeśli macie jakies pytania:) POZDRAWIAM


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#2 2008-06-10 00:36:48

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Rekolekcje - miejscowości

to ja krótko scharakteryzuje miejsca, w których byłem na rekolekcjach

Jaworzynka Zapasieki - rewelacyjne okolice ! Przez niektórych nazywane: "Koniec Świata". Jednak niedaleko znajduje się dom rekolekcyjny Śląskiego Seminarium Piękne Góry, cudowne lasy. Punkt w Zapasiekach obecnie jest jednym z najlepszych ośrodków Oazy młodzieżowej, jeśli chodzi o warunki w naszej diecezji.

Brenna Leśnica - moim zdaniem jeszcze lepszy punkt od Zapasiek (Warunki mieszkalne również bardzo dobre). Daleko do sklepu, co na rekolekcjach jest ogromnym plusem ! Blisko do lasu i pięknych gór. Właśnie tam przeżywałem niesamowite chwile obcowania z Bogiem.

Wisła Centrum - punkt bardzo ładny i zadbany, Jednak centrum to centrum. Warto zatem się zastanowić czy jestem na rekolekcjach czy na płytkim zwiedzaniu każdej kostki chodnikowej na rynku.

Jaworze - co tu dużo mówić ?! Jaworze... Duch Święty do pokrojenia nożem w powietrzu (metafora, a nie herezja). Warunki mieszkalne dobre, choć patrząc na budynek z zewnątrz mogłoby się wydawać inaczej, gdyż jest bez tynku Jaworze... CUDownie !

Kraków Warunki znakomite. Jednak mieszkanie na przeciwko hotelu z pewnością obarczone pewnym męczeństwem Kraków to przede wszystkim, spora ilość zwiedzania ! Jest co ! Warto wgłębić się w historię Polskiego Kościoła i kościoła. W Krakowie macie możliwość doświadczenia tego namacalnie.

to chyba tyle...


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#3 2008-06-10 10:39:49

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: Rekolekcje - miejscowości

to ja napiszę jeszcze o Istebnej II otóż jest to malutki punkt rekolekcyjny, ale przyznam uroczy do kościoła idzie sie pod dość stromą górkę jest tam parę sklepów ale to niech Was raczej nie interesuje warunki mieszkalne 6 lat temu (bo wtedy tam byłam ) były średnie, teraz z pewnością dużo się zmieniło na lepsze tym miejscem opiekują się Gospodarze którzy mieszkają zaraz przy domu rekolekcyjnym. Bardzo sympatyczni są o ile się nie mylę to ta pani gospodarz gotuje dla oazowiczów przeżywających tam rekolekcje dobrze gotuje mam do tego miejsca ogromny sentyment bo tam odbyłam moje pierwsze rekolekcje... i jak widać nie zraziłam się po nich  więc myślę że i Wy będziecie zadowoleni

Ostatnio edytowany przez an.Marta (2008-06-10 10:40:59)


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#4 2008-06-11 09:48:16

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Rekolekcje - miejscowości

ja byłam w tamtym roku w Istebnej II
warunki nawet fajne, do kościoła ok. 7 min
jedynym minusem było to, że w budynku nie było kaplicy
modlitwy były na jadalni
ale ogólnie naprawdę super miejsce
szkoda tylko, że dalej nie wiem gdzie pojadę
szkoda, że nie będzie to Istebna II


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#5 2013-01-19 06:08:37

anjlene

nasionko

Zarejestrowany: 2013-01-19
Posty: 1

Re: Rekolekcje - miejscowości

tak .. mówisz właściwe drogi ...


anjlena

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
wiadomości