OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#1 2007-01-07 14:33:46

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Modlitwy poranne

Światło słońca




Gdy dzień odzyskał światło słońca,
Śpiewajmy Bogu pieśń radosną,
A hołd składając Najwyższemu,
Wyznajemy łaskę Chrystusową.

Przez Niego bowiem Stwórca świata
Uczynił dzień i porę nocy,
A one wciąż na Jego rozkaz
Zmieniają czas swojego trwania.

Tyś sam jest, Panie, światłem wiernych
I nie podlegasz wiecznym prawom:
Gdy mrok ogarnia całą ziemię,
Jaśniejesz blaskiem nieśmiertelnym.

Wysłuchaj, Ojcze, nasze prośby
I daj nam przeżyć dzień ten w łasce,
A Chrystus wtedy nas napełni
Ożywczym darem swego Ducha.
Amen.

                 

Witaj Dniu



Witaj dniu pierwszy, początku światłości,
Dniu najszczęśliwszy zwycięstwa nad nocą,
Godny wesele i pieśni pochwalnych,
Dniu Paschy, witaj!

Nim zajaśniałeś, Jezus cierpiał za nas
I swoją męką zgładził ludzkie winy;
Pogodził z Ojcem marnotrawnych synów
Przez śmierć na krzyżu.

Razem z Chrystusem jesteśmy umarli
Złu i grzechów, by życie odzyskać;
Chrztem odrodzeni czekamy na zorzę
Słońca wieczności.

Baranku Boży, zmartwychwstały Panie,
Zbawieni łaską, Twoją krwią obmyci,
Wielbimy Ciebie przez Twą jedność z Ojcem
W Najświętszym Duchu.
Amen.

   

Panie, do Ciebie wołam o wschodzie słońca


Panie, do Ciebie wołam o wschodzie słońca,
Pomóż mi modlić się i zebrać myśli;
Sam nie jestem w stanie.
Wewnątrz mnie jest ciemność, ale u Ciebie jest światło,
Jestem samotny, ale Ty mnie nie opuszczasz,
Jestem małoduszny, ale u Ciebie znajdę pomoc,
Jestem niespokojny, ale w Tobie jest pokój,
Jestem pełen goryczy, ale Ty jesteś cierpliwy,
Nie rozumiem dróg Twoich, ale Ty wiesz, która droga jest właściwa
dla mnie.

Ojcze w Niebie,
Tobie chwała i dziękczynienie za spokój nocy,
Tobie chwała i dziękczynienie za nowy dzień,
Tobie chwała i dziękczynienie za Twą dobroć i wierność, które
okazałeś mi dotychczas.
Wyświadczyłeś mi wiele dobrego, spraw, bym umiał przyjąć w pokorze
doświadczenia z rąk Twoich,
Ty nie włożysz na moje barki więcej, niż mógłbym unieść,
Ty sprawiasz, że wszystkie wydarzenia służą jak najlepiej Twoim
dzieciom.

Panie, Jezu Chryste,
Ty byłeś biedny i udręczony, schwytany i opuszczony, tak jak ja,
Ty znasz całą ludzką nędzę,
Ty zostajesz ze mną, gdy nie ma przy mnie żadnego człowieka,
Ty nie zapominasz o mnie i szukasz mnie,
Chcesz bym Cię rozpoznał i nawrócił się do Ciebie,
Panie, słyszę Twoje wołanie i idę za nim.
Pomóż mi!

Duchu Święty,
Daj mi wiarę,
Która ratuje mnie przed zwątpieniami i przywarami,
Daj mi miłość do Boga i ludzi,
Która tłumi wszelką nienawiść i każdą gorycz,
Daj mi nadzieję,
Która wyzwala mnie ze strachu i zrezygnowania.
Naucz mnie poznawać Jezusa i czynić Jego wolę.

Trójjedyny Boże,
Mój Stwórco i mój Zbawicielu,
Do Ciebie należy ten dzień, moje życie jest w Twoich rękach.
Święty miłosierny Boże,
Mój Stwórco i mój Zbawicielu,
Mój Sędzio i mój Wybawco,
Ty znasz mnie i moje drogi, i wszystko, com uczynił.
Ty bez względu na osobę nienawidzisz zła i karzesz je na tym i na
tamtym świecie.
Tym, którzy szczerze o to proszą, odpuszczasz grzechy,
A dobro kochasz i nagradzasz je na tym świecie pocieszonym
sumieniem, a w życiu wiecznym koroną sprawiedliwości.
Przed Tobą myślę o moich najbliższych.
O moich współwięźniach i o tych, którzy czynią w tym domu swą
trudną powinność.
Panie, zmiłuj się,
I pozwól mi w tym czasie tak żyć,
bym mógł odpowiedzieć za to przed
Tobą i ludźmi.
Panie, cokolwiek przyniesie ten dzień -
niech imię Twoje będzie
błogosławione!

Dietrich Bonhoeffer


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#2 2007-04-16 16:38:59

an.Agata

Gość

Re: Modlitwy poranne

Panie, w ciszy wschodzącego dnia, przychodzę Cię błagać o pokój, o mądrość, o siłę. Chcę patrzeć dziś na świat oczami przepełnionymi miłością. Być cierpliwym, wyrozumiałym, cichym i mądrym. Patrzeć ponad to, co jest tylko pozorem, widzieć Twoje dzieci tak, jak Ty sam je widzisz i dostrzegać w nich to, co dobre.
Daj mi taką życzliwość i radość, by wszyscy, którzy się ze mną stykają, odczuli Twoją obecność. I niech będę dla innych chlebem, jak Ty jesteś nim dla mnie dnia każdego.

(Kard. Suenens)


MODLITWA DO MATKI BOŻEJ
Oto w tym nowym dniu pragnę stanąć przed Tobą, Niepokalana Matko Boża. Proszę Cię, abyś przyjęła całkowitą gotowość do Twojej dyspozycji. Pomóż mi w dniu dzisiejszym myśleć, mówić i czynić wszystko zgodnie z Twoim życzeniem. Spraw, niech odczytam w każdym zdarzeniu wolę Twego Syna i Twoją.Image
Oddaję dziś w Twoje ręce trud w pełnienia moich obowiązków, oddaję Ci ból i zmęczenie mego ciała, proszę o cierpliwość w obcowaniu z ludźmi, o zdolność pełnego oddania się im do pomocy. Niech każdy spotkany dzisiaj człowiek będzie mógł we mnie zobaczyć Twoją miłość i dobroć, niech odblask Bożej łaski w moim życiu prowadzi go do spotkania z Twoim Synem. Amen.


MODLITWA ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU
Panie uczyń z nas narzędzia Twego pokoju, abyśmy siali miłość tam, gdzie panuje nienawiść, wybaczenie tam gdzie panuje krzywda jedność tam gdzie panuje zwątpienie nadzieję tam gdzie panuje rozpacz światło tam gdzie panuje mrok radość tam gdzie panuje smutek. Spraw, abyśmy mogli nie tyle szukać pociechy, co pociechę dawać nie tyle szukać miłości, co kochać. Albowiem dając — otrzymujemy wybaczając — zyskujemy przebaczenie a umierając rodzimy się do życia wiecznego.

św. Franciszek z Asyżu


OJCZE
Ojcze, wychwalam Cię i dziękuję Ci za spokój nocy. Uwielbiam Cię i jestem Ci wdzięczny za ten nowy dzień. Wysławiam Cię i dziękuję Ci za wszystkie Twoje dobrodziejstwa i opiekę w ciągu mego życia. Ty użyczyłeś mi dużo błogosławieństwa, a teraz pozwól mi przyjąć nawet nieszczęście z Twoich rąk. Wiem — że nie obciążysz mnie nim ponad siły, bo wszystko co robisz — to tylko dla dobra Twoich dzieci.

Dietrich Bonhoeffer


PROŚBA
Boże, bądź moim światłem jasnym, w którym szukam drogi i pokoju. Niechaj nic mnie nie odciągnie od Ciebie. Zachowaj mnie dla siebie całkowicie i w pełni. Spraw, żebym szukał u Ciebie pociechy rano, w południe i wieczór. Niech miłuję Cię Panie uczuciem czystym i gorącym. Niech mam w miłości tę czułość i stałość, która tak wysoko ceniona jest wśród ludzi, gdy przedmiot miłości tylko z ziemi pochodzi. Obym przekonał się i odczuwał zawsze, że Ty jesteś jedyną nadzieją moją, jedyną radością i pociechą, jedynym lękiem moim i jedyną miłością.

J. H. Newman

DAJ MI W POKOJU PRZYJĄĆ TEN DZIEŃ
ImagePomóż mi, Panie, przyjąć w pokoju ten dzień, który się teraz budzi. Pomóż mi we wszystkim opierać się na  wojej woli. W każdej godzinie tego dnia objawiaj mi Twą wolę. Błogosław moje postępowanie z moim otoczeniem. Naucz mnie przyjmować cicho i pogodnie wszystkie chwile nieprzewidziane w tym dniu i daj mi głębokie przekonanie, że nic się nie dzieje bez Twojej woli i Twego przyzwolenia. Prowadź moje myśli i moje uczucia we wszystkich moich słowach i we wszystkich czynach. Naucz mnie działać mężnie i z mądrością, bez krępowania innych i bez ich goryczy. Daj mi siłę, abym dobrze znosił wszystkie trudy dnia tego. Przyciągaj moją wolę ku Tobie i ucz mnie modlitwy - Ty sam módl się we mnie. Amen.

Filaret (zm. 1867), metropolita prawosławny w Moskwie

Vocabulaire theologique orthodoxe, Cerf 1985.
Dubois, s. 415.


MODLITWA O ŚWICIE
Gdy wstaję o świcie i zwracam ku Tobie moją duszę, moją modlitwę, w tej samej sekundzie Tyś mnie uprzedził, Tyś mnie pokochał pierwszy... Zechciej, o Boże, sprawić, żebyśmy się przeciwstawiali brakowi ducha, który chce nas skłonić do wiary w Twoją nieobecność. Obyśmy dla skupienia naszej duszy i dla jej życia, dla jej oczyszczenia nigdy nie zapominali, że Ty zawsze jesteś obecny i pierwszy...

Sören Kierkegaard (zm. 1855)

Bóg wiary, s. 302.


PROWADŹ MNIE
Modlitwa o świtaniu Boże, wołam do Ciebie o świtaniu, pomóż mi się modlić. Pomóż podnieść ku Tobie myśli, bo sam nie mogę. Ciemność jest we mnie, a w Tobie jest światłość. We mnie jest osamotnienie, lecz Ty, wiem to dobrze, nie opuściłeś mnie.  Upadłem na duchu, lecz w Tobie jest pomoc. Trawi mnie niepokój, ale Ty jesteś pokojem. We mnie rozgoryczenie, w Tobie cierpliwość. Nie pojmuję Twoich dróg, Ty jednak wiesz, którędy iść trzeba. Prowadź mnie!

Dietrich Bonhoeffer (zm. 1945)

Tłum. Anna Morawska
W drodze, 9(193), Poznań 1989, s. 108.


MODLITWA U PROGU NOWEGO DNIA
Panie, w ciszy wschodzącego słońca przychodzę błagać Cię o pokój, mądrość i siłę. Chcę patrzeć dziś na świat oczyma pełnymi miłości, być cierpliwym, wyrozumiałym, cichym i mądrym. Chcę patrzeć ponad to, co jest tylko pozorem; widzieć Twoje dzieci tak, jak Ty sam je widzisz, i dostrzegać w nich to, co jest dobre i Tobie miłe. Daj mi życzliwość i radość, by wszyscy, którzy dziś spotykają się ze mną, odczuli Twoją obecność.
Niech będę dla innych chlebem, jak Ty jesteś nim dla mnie każdego dnia. Oto jestem, Panie! Pragnę pełnić Twoją wolę, Ojcze mój. Oczyść serce i wargi moje, a ręce moje obdarz siłą, abym godnie zdołał wypełnić każde zadanie, jakie dzisiaj przede mną postawisz. Pobłogosław mnie, Panie, całego na ten nadchodzący dzień. Amen.

Kard. Leo Suenens
Blaski, s. 94-95.


MODLITWA PORANNA DO MATKI BOŻEJ O DOBRE PRZEŻYCIE DNIA
ImageDroga i kochająca Matko moja, Maryjo! Połóż mi swoją świętą rękę na głowę, strzeż mojego umysłu, serca i zmysłów, ażebym nie popełnił grzechu. Uświęcaj moje myśli i uczucia, słowa i czyny, abym mógł podobać się Tobie i Twojemu Jezusowi a mojemu Bogu i abym wszedł wraz z Tobą do nieba — do Domu naszego Ojca. Jezu i Maryjo, udzielcie mi swego świętego błogosławieństwa.
W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen.


BĄDŹMY PRZEJRZYŚCI W MIŁOŚCI
Panie, ofiarujemy Ci ten dzień, który się zaczyna. Spraw, byśmy byli otwarci dla wszystkich, którzy do nas przychodzą, ponieważ Ty w nich przychodzisz. Bądźmy jedno z wszystkimi naszymi braćmi, którzy odchodzą, aby idąc przez świat przeżywać Twoje Alleluja. Bądźmy łagodni, mili i czyści. Bądźmy gotowi przyjmować każdą postać Twojej woli. Bądźmy uśmiechnięci do życia, bo jest ono Twoim darem. Bądźmy ufni w stosunku do ziemi i do nieba. Bądźmy ogołoceni ze wszystkiego, co nie jest Tobą, ani Twoimi dziećmi. Bądźmy przejrzyści w miłości. Niech miłość z nas promieniuje przez łaskę Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

Armand Marquiset (zm. 1981)

 

#3 2007-04-17 20:02:23

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: Modlitwy poranne

ja moje modlitwy zaczerpłam z portalu katolickiego "katolik" i jak sie nie myle linka do niego podalam w dziale przydatne linki pozdrawiam


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.oaza.pun.pl