OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


  • Index
  •  » dyskusje
  •  » Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

#1 2007-02-17 01:25:37

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

Kim wg ciebie dla współczesnego człowieka jest Jezus ?

Jak jest traktowany ?

Za kogo jest uważany ?

Wiele pytań związanych z tym jednym fragmentem sunie się do głowy...

Rozwiń ten ciekawy temat !


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#2 2007-02-17 19:31:21

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

hhmmm wydaje mi sie że większość ludzi to wogule nic nie mysli o Jezusie... tak są zaabsorbowani własnym życiem  że zapominają o Nim zupełnie...a jak już jakaś sytułacja, zadrzenie przypomni im o Jezusie to  Go  wręcz odrzucają... to wielki problem tych czasow ludzie juz coraz mniej potrzebuja Boga zapominaja że kiedys Bóg stał się człowiekiem by nas zbawić i dać nam życie wieczne


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#3 2007-02-20 22:42:51

mod.Aga

Moderator

4143813
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 68

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

A ja myślę że często ludzie po prostu o Nim nie słyszą, bo inni zwykli ludzie wstydzą się o Nim mówić, pokazać ze jest dla nich wazny...
Często dla ludzi Jezus nie jest nikim waznym, bo tak jest im prościej, łatwiej... Iść za Jezusem to WIELKIE wyzwanie
ale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja znam mnóstwo ludzi i to MŁODYCH dla ktorych Jezus jest MISTRZEM i PANEM i PRZYJACIELEM i wogole KIMŚ NAJWAZNIEJSZYM NA ŚWIECIE
a to TEŻ współcześni ludzie...
więc ja tam jestem pełna optymizmu... jeszcze tylko trochę odwagi, i radości
aaaa wiecie jaki jest temat przyszłego roku na OAZIE ( w tym roku mamy Pamięc i Tożsamść jakby ktoś nie wiedział) IDŹCIE I GŁOŚCIE ale będzie fajnie

Offline

 

#4 2007-03-02 17:51:34

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

Oczywiście, że są tacy ludzie, którzy pałają miłością do Boga... Odnosząc się jeszcze do powyższego posta.

Jednak w tym temacie chciałem poruszyć pewną problematykę:

Ja z kolei znam wielu ludzi, dla których Jezus nie jest obojętny i nie mam tutaj na myśli ludzi, którzy wiernie wyznają wiarę Chrześcijańską. Mianowicie... Są wręcz wrogo nastawieni do Jezusa, uważają, że był idiotą dobrowolnie wydając się na śmierć po nic. Wiadomo, że dysponują wieloma argumentami i nie problem sobie je wymyślić ALE !

We mnie rodzi się tylko to jedno pytanie: Skąd to nastawienie ? Nie chodzi mi tutaj skąd w sensie czy od szatana czy nie, bo to akurat wiadome. Też nie problem stwierdzić, że tacy ludzie są najzwyklej w świecie nieszczęśliwi.

W tym tkwi jednak mocno złożony wewnętrzny, duchowo-psychiczny (bardzo osobisty i indywidualny) "bajzel", a jedyną słuszną receptą dla nas jest uczyć się rozmawiać z takimi ludźmi z myślą, nie wrzucania każdego zagubionego do jednego wora.

Traktowanie i rozmowy z takim człowiekiem za każdym razem powinny być spontaniczne i dobrze dopasowane do tej konkretnej jednostki (NIGDY schematyczne i gotowe). Dlatego dla mnie na początku znajomości z kimkolwiek jest priorytetem obserwacja jego zachowania.


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#5 2007-03-06 18:19:41

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

CIEKAWY TEMACIK   współczesni ludzie zapominaja o Bogu. choc mówi się ze Polska jest krajem bardzo poboznym to nie wszyscy chodząc do kościoła wierza w to co się dzieje podczas mszy Jesus może i jest dla nich wazny ale czesto zdarza się że w zyciu stawiaja przed nim wiele innch "małoistotnych" spraw a dla nich jakże ważnych spraw Ja podczas pierwszego stopnia rekolekcji przyjęłam Pan Jezusa jako "pana i zbawiciela" i na chwile obecną nie wyobrażam sobie bez niego życia. Jednak tak jak mówie jeste wiele głównie młodiży która traktuje Jezusa bardo obojętnie i to jest smutne Za takich ludzi trzeba sie modlic, by wrócili do owczarni Pana.


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#6 2008-01-23 00:30:59

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

tak sobie teraz siedzę w mieszkaniu, już trochę inny niż kiedy pisałem pierwszego posta w tym wątku i myślę, że w dorosłym życiu strasznie ciężko wierzyć Jezusowi. Potrzeba wiele lektury, konkretności, siły, optymizmu, modlitwy, postu, wyrzeczeń, a przede wszystkim WIARY. Skąd jednak czerpać to wszystko kiedy świat jest taki porombany ?!

Rządzą nami kompletnie daremni ludzie.
Wszyscy dookoła strajkują.
Sąsiedzi patrzą na nas z byka.
Dobry chleb kosztuje 4,5 zł !
Psy srają na chodniki.
Rodziny się rozpadają.
kościoły pustoszeją.

Dlaczego ? bo wszyscy biorą swój los w swoje ręce - zasada: jeśli zero szczęścia no to zero Boga.

a my ! powinniśmy być inni ! i wierzę, że wielu z nas o to się stara. Ja również... dajmy świadectwo życiem a słowo pozostawmy na drugim planie bo wiele ludzi powie, że są extra świetni - a ile do kurki pokazuje to swoim życiem.

Szczerze to ludzie Jezusa mają za nikogo - aaaa ja, Ty i my mamy za zadanie pokazać, że On jest KIMŚ ! kto umiera za każdego !
...za żula,
...za pustego i dennego prezydenta,
...za sklepikarza,
...za seryjnego mordercę
...za znienawidzoną nauczycielkę historii

i za Ciebie !


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#7 2008-01-26 01:18:34

sz

listek

Zarejestrowany: 2007-05-19
Posty: 126

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

Jeżeli to jest forum i dyskutujemy tutaj to…chciałabym przy okazji nawiązać do czyjejś wypowiedzi. Niemniej jednak, jeśli moja odpowiedź będzie niestosowna to proszę ją usunąć.

Otóż… dosyć często spotykam(y) się z krytyką osób bardziej zaangażowanych w życie Kościoła. Zdarza się, że takie osoby odgradzają się „murem” i są przekonane (czasem może podświadomie), że wszyscy znajdujący się poza nim są źli – i tyle. I wydaje mi się, że właśnie ta krytyka jest - na czele - jednym z czynników destrukcyjnych, odpychających jeszcze bardziej ich od Kościoła. To, że żyjemy Jezusem i tak mocno, namacalnie czujemy jego miłość i dobroć, nie powinno być powodem do wywyższania się, traktowania innych z góry. W Jego imieniu nie możemy tak postępować. Pamiętamy, że Pan Jezus zaprosił do siebie Zacheusza, gdy tylko go zauważył. Idźmy i głośmy… to nie jest wcale łatwe, ale najlepszym sposobem jest świadczenie o Jezusie życiem codziennym. Chyba dosyć łatwo jest nam osądzać... ale mam nadzieję, że wszyscy wyciągnęliśmy z tego jakieś wnioski.

Co do tematu to… Np. Wiele osób zadaje sobie pytanie „Dlaczego Bóg na to pozwolił, dlaczego właśnie ja?!”. Odp.: "Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech co dnia bierze krzyż swój i niech Mnie naśladuje!" (Łk 9, 23). Ci, którzy mają pretensje do Pana Boga nie zaufali mu, dlatego poddają się i nie wybierają tej drogi. Myślę, że de facto jedynym źródłem wiary w Boga jest …sam Bóg, a wiara to bezgraniczne zaufanie. Ja ufam Panu Bogu, wierzę we wszechmoc Jego miłosierdzia. Są ludzie, tak jak my – grzeszni, ale oni nie zdają sobie z tego sprawy i za wszelką cenę chcą zagłuszyć w sobie świadomość o Jego istnieniu. Cały problem chyba właśnie tkwi w zaufaniu. (Możliwe, że c.d.n…. tymczasem idę do łóżka.)


http://img91.imageshack.us/img91/6906/zacheusziu5.jpg

Krok drugi
"A wy?" (Mk 8, 29)

Zadaj sobie pytanie: Za kogo ja uważam Jezusa? I już… „możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec”. :-]


Καὶ ὁ λόγος σὰρξ ἐγένετο, καὶ ἐσκήνωσεν ἐν ἡμῖν.

Offline

 

#8 2008-02-19 19:01:29

Basia:-)

kwietny pączek

Zarejestrowany: 2007-03-17
Posty: 215

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

Rozwija się w błysawicznym tempie nauka i technika i możemy żyć w świecie o jakim nawet nie śnimy. I ja myślę, że człowiek już samego siebie traktuje jak Boga. Jeśli chodzi o młodzież to często się spotykam z totalnym brakiem szacunku dla Pana Jezusa. Brak szacunku dla Pisma św., dla księży, dla Eucharystii, dla podstaw wiary. POmyślcie: jak młodzi ludzie już w tym wieku mają takie podejście do Jezusa to co będzie dalej?


"Człowiek jest aniołem o jednym skrzydle, musi objąć drugiego aby móc wzlecieć..."

Offline

 

#9 2008-02-20 15:14:50

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

Jęsli nie będzie im to wpajane od małego to do koscioła będzie chodzic kilka osób - w porywach, jak temu zardzić??


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#10 2008-02-20 20:50:26

Agatek

nieśmiały kwiatuszek

6301048
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 622
WWW

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

należy kształtować w młodzieży podstawy wiiary i troszczyc sie,aby były pielęgnowane. Dzieki temu dzisiejsza młodzież, będzie mogła jutro przekazywać wiarę i miłość do Jezusa swoim dzieciom. Inaczej, z pokolenia na pokolenie będzie gorzej, i bedzie ubywać ludzi z prawdziwą wiarą, a mnożyć się będą osobniki, ktore do KOsciola chodzą z przymusu lub chcąc się pokazać innym np. w nowym futrze czy kapeluszu


Każdego dnia przy Tobie trwać, poznawać Ciebie

Offline

 

#11 2008-02-21 14:17:30

Basia:-)

kwietny pączek

Zarejestrowany: 2007-03-17
Posty: 215

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

myślę że najpierw rodzice tych dzieci powinni zmienić swoje nastawienie. Bo to w końcu oni dali przykład (w większości) przez to że sami nie chodzą do kościoła a do spowiedzi to już wogóle.


"Człowiek jest aniołem o jednym skrzydle, musi objąć drugiego aby móc wzlecieć..."

Offline

 

#12 2008-02-21 15:05:42

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

Dokładnie, potwierdzam zdanie Basiuni i Agatki, zawsze przykład idzie odgórnie, a także ludzi z prawdziwa wiara będzie ubywać bo wizerunek dla nich będzie wazniejszy niż sam Pan Jezus


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#13 2008-02-21 19:35:29

Agatek

nieśmiały kwiatuszek

6301048
Zarejestrowany: 2007-04-04
Posty: 622
WWW

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

podoba mi się zdanie "PRZYKŁAD IDZIE ODGÓRNIE" super , myślę,że to się tyczy wszystkiego co związane z życiem. I każdy powinien to zdanie wziąć do serca


Każdego dnia przy Tobie trwać, poznawać Ciebie

Offline

 

#14 2008-02-21 22:15:40

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

mam nadzieje, że nie robicie nam tu podtekstów


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#15 2008-02-21 22:26:23

Basia:-)

kwietny pączek

Zarejestrowany: 2007-03-17
Posty: 215

Re: Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

o jakim podtekście my wogóle mówimy?


"Człowiek jest aniołem o jednym skrzydle, musi objąć drugiego aby móc wzlecieć..."

Offline

 
  • Index
  •  » dyskusje
  •  » Za kogo uważają mnie ludzie ? /Mk 8, 27/

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
studio kopiowania kaset mokotów przegrywanie kaset