OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#31 2007-04-27 13:57:31

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Kobiety rządzą swiatem

oj tak, nie można przywlec tu nikogo na siłę, tym bardziej kogoś kto w przeszłości nie miał zbyt dużo do czynienia z Kościołem i nie wie, jak się na spotkaniach oazowych zachować (no i w takim razie co z tego, że będzie fajny... )
Pozdrawiam!


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#32 2007-04-27 14:17:32

filip

nieśmiały kwiatuszek

status 5133670
10974010
Zarejestrowany: 2007-02-24
Posty: 527

Re: Kobiety rządzą swiatem

Nic dodać,nic ująć

Offline

 

#33 2007-04-27 20:49:03

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Kobiety rządzą swiatem

an.Benek napisał:

a ja myslałem,że Oaza jest właśnie tym miejscem, w którym można, a raczej które może pomóc w odnalezieniu Boga, a bardziej przyziemnie może pomóc w odnalezieniu swojego miejsca w świecie. Dlatego nie do końca się zgadzam z tym, że na oazę powinny przychodzić tylko osoby "rozmodlone" To bez sensu!!:)my powinniśmy dawaćprzykład, a nie wybierać sobie kandydatów...takie jest moje zdanie:)

ale spójrz na to z drugiej strony:
przyprowadzisz koleżankę czy kolegę do wspólnoty, a ta/ten będzie się bawić komórka na modlitwie wieczornej i śmiać się z innych (mnie to maxymalnie irytuje!) no a wiąże się to z tym, że często nieodpowiedni ludzie przychodzą na oazę i jeśli Tobie to nie przeszkadza to w porządku TAKIE JEST TWOJE ZDANIE!!!

Rozumiem, że każdemu trzeba dać szansę, ale nie sądzę, że człowiek całkiem zepsuty od środka będzie czerpał jakieś wnioski z Twojego dobrego przykładu...

Nie każdy nadaje się do oazy! I TAKIE JEST MOJE ZDANIE!!!


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#34 2007-04-28 18:46:24

an.Kasia.M

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 111

Re: Kobiety rządzą swiatem

nie da się raczej ukryć, że płeć piękna dominuje na naszej Oazie (zresztą chyba w większości wspólnot jest dokładnie tak samo), chodzę już na Oazę siedem lat i w sumie zawsze tak było... widocznie panowie mają "ważniejsze" zajęcia
a odnośnie tego, kto powinien, albo nie, chodzić na Oazę...
Micialka napisała, że nie każdy nadaje się do Oazy, ja bym, się tu posłużyła słowami naszej Moderatorki, że Oaza nie jest dla wszystkich... nie patrzmy na ilość, tylko na jakość!! wydaje mi się, że trzeba zainwestować w naszą jakość i dawać świadectwo (do czego też Benek zachęca), żeby za tym poszła ilość... Micialko, jak najbardziej zgadzam się z Tobą, że irytujące jest, kiedy ktoś bawi się na modlitwie komórką, ale jeśli zauważasz coś takiego, to może warto by było komuś takiemu po prostu spokojnie zwrócić uwagę, albo ewentualnie zgłosić to animatorowi...Oaza potrafi zmienić człowieka, zapewniam Cię Micialko , aczkolwiek niestety nie zawsze ... bywa i tak, że po prostu nie jest nam dane zobaczyć owoców naszego świadectwa danego komuś na Oazie (czy w ogóle gdziekolwiek indziej). Jest więc dokładnie tak jak napisałaś: KAŻDEMU TRZEBA DAĆ SZANSĘ, ale też trzeba się przy tym modlić, żeby z tej "szansy" odpowiednio skorzystali... w ogóle zamiast narzekać, że nas tak mało, trzeba się modlić za nasza wspólnotę - nie uważacie? ;p


Nigdy nie trać nadziei! Cuda zdarzają się codziennie!!

Offline

 

#35 2007-04-28 21:21:34

an.Marta

Moderator

2667371
Zarejestrowany: 2006-11-03
Posty: 519

Re: Kobiety rządzą swiatem

no ja też myślę, że nie każdy "nadaje" się na oaze... bo oaza to ruch który wymaga, a nie głaska po główce i nie każdemu to odpowiada i nie każdy w tym się odnajduje, ale często bywa tak, że osoba która przychodzi na oaze jest niewierząca i myślę, że powinno się takim osobom dawać szansę ja sama jestem przykładem przyszłam na oaze jako osoba wierząca ale niepraktykująca (czyli w gruncie rzeczy niewierząca ) a widzicie sami jak to się ze mną potoczyło ja wiem, że niektórzy nowi uczestnicy niewłaściwie się zachowują np. na modlitwie ale myślę, że warto nieraz dać szansę takiej osobie oczywiście nie zostawiając sprawy zachowania tej osoby bez odzewu...  Ruch Światło Życie to ruch który tez wychowuje w jakimś stopniu, więc myślę że jest jak najbardziej dla wszystkich no chyba że ktoś ewidentnie nie chce słuchać i dalej zachowuje się niewłaściwie to wtedy jestem zdania że powinno się robic porządek z takimi osobami.. reasumując zgadzam się z moją przedmówczynią Kasią
ps. co do upominania niesfornych uczestników to Kasia ma w tym wprawę kiedyś na początku mojej oazowej przygody to ona była pierwszą osobą która mnie upomniała w kościele, że niewłaściwie się zachowuje i teraz jestem jej za to wddzięczna


http://www.hli.org.pl/pl/Klub/Fr.gif
Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego (Łk 18, 17)

www.youthfl.org

Offline

 

#36 2007-04-28 22:05:03

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Kobiety rządzą swiatem

gadzam się z moimi przedmówcami ja jedank dodam też tyle, że ważne jest modlić się za każde osoby a w szczególności za te które gdzieś zbładziły z tej prawdziwiej drogi chrystusowej, i warto sie pomodlic o to by na drodze powortnej natknęły siena nasza wspólnotę, ale wazne jest nic na siłę bo to nie w tym jest sens My możemy sie tylko modlic za takie osoby i świadczyc im o Chrystusie:) to jest bardzo wazne ale tez trudne
Jednak nie poddawac się bo "WIARA CZYNI CUDA "


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#37 2007-04-28 22:15:38

an.Kasia.M

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 111

Re: Kobiety rządzą swiatem

an.Marta napisał:

ps. co do upominania niesfornych uczestników to Kasia ma w tym wprawę kiedyś na początku mojej oazowej przygody to ona była pierwszą osobą która mnie upomniała w kościele, że niewłaściwie się zachowuje i teraz jestem jej za to wddzięczna

ojej Martuś! jaką Ty masz pamięć! ukłony w Twoją stronę to było ze 100 lat temu!! i szczerze mówiąc... ja tego nie pamiętam ale na pewno Ci sie należało


Nigdy nie trać nadziei! Cuda zdarzają się codziennie!!

Offline

 

#38 2007-04-29 10:25:22

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: Kobiety rządzą swiatem

an.Kasia.M napisał:

an.Marta napisał:

ps. co do upominania niesfornych uczestników to Kasia ma w tym wprawę kiedyś na początku mojej oazowej przygody to ona była pierwszą osobą która mnie upomniała w kościele, że niewłaściwie się zachowuje i teraz jestem jej za to wddzięczna

ojej Martuś! jaką Ty masz pamięć! ukłony w Twoją stronę to było ze 100 lat temu!! i szczerze mówiąc... ja tego nie pamiętam ale na pewno Ci sie należało

Marta też mówiła nam o tym na spotkaniu ... widocznie mocno zapadło jej w pamięć
Oczywiście - naturalne, że trzeba się modlić za tych wszystkich, którzy chyba do końca nie wiedzą po co przyszli na oazę, no i w ogóle za wszystkich (o takie ogóle wzmocnienie wspólnoty) i chyba u nas jest trochę tej modlitwy za mało...

ale myślę jednak... ehh...
chyba mam jeszcze konserwatywne poglądy

Podobało mi się zdanie w poście an. Marty, że trzeba by było zrobić porządek z tymi, którzy nie potrafią poprawić swojego zachowania i jeszcze przeszkadzają innym...
Tylko co z takimi ludźmi zrobić? Wyrzucić ich?
To chyba nie jest takie łatwe powiedzieć komuś żeby po prostu już nie przychodził...


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#39 2007-04-29 13:00:18

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: Kobiety rządzą swiatem

Z taką osoba trzeba delikatnie porozmawiać i jej delikatnie wyjaśnić an czym sprawa polega. Jeśli już taka rozmow nie działa to nic innego jak tylko delikatnie podziękować

Jeszcze tak dodam, osostanio w cwartek DM prowadiły majowe i miały mszę św o 18 00 by pokazac dzieciom komunijnym naszą wspólnotę, nie było tak nic nadzwycajnego, było to proste i bez niczego a w sobote doznałam szoku bo przyszło 5 nowych osób w tym 4 do mojej grupy.

Może kiedys na oazie cos takiego zorganizujemy i zerbujemy jakies nowe osoby gorce i młode serducha:)

Ostatnio edytowany przez ewelinka (2007-05-13 13:50:40)


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
pojemniki gopv.pl/fotowoltaika-kielce.html