OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH


#1 2006-11-10 22:55:04

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

przyjaźń damsko - męska ...

wiele ludzi mysli że przyjaźn damsko-meska odrazu przeobraż się w cos więcej niż tylko przyjaźń. ja tak osobiście nie uważam ale chciałabym poznac tez wasze zdanie.
czy wy takze myslicie że tak jest??
wypowiedzcie się na ten temat!!!!!!!!!


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#2 2006-11-11 00:19:22

an.Karol

Administrator

4829989
Call me!
Skąd: stąd
Zarejestrowany: 2006-10-16
Posty: 10258
WWW

Re: przyjaźń damsko - męska ...

rewelacyjny temat


Ja mam wiele przyjaciółek i na przyjaźni się kończy, więc temat zamknięty.


To kwestia bardzo osobista danej przyjaźni bo jeżeli dla ludzi jest przeszkodą uczucie innego rodzaju jednej ze stron to wtedy zaczynają się schody. I chyba nie mi o tym pisać bo mam przyjaciółkę,  jest moją dziewczyną


Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen.
//Ef 3, 20-21//

Offline

 

#3 2006-11-11 17:33:00

Karolincia654

Gość

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Zeczywiscie Ewelinko temat Ci sie udal...
Ja mysle ze przyjazn damsko -meska to calkiem normalna rzecz...Jak napisal Karol problem jest kiedy ktoras ze stron sie zakocha... Ja osobiscie mam przyjaciela i uwazam ze nie jest najwazniejsze  czy twoim przyjacielem jast kobieta czy mezczyzna,wazne ze sobie ufacie,ze rozmawiacie ,ze razem probujecie znalesc recepte na problemy,z ktorymi sami byscie sobie nie poradzili... Tylko szkoda ze tak trodno znalesc przyjaciela...

 

#4 2006-11-12 13:30:10

Natalka

listek

786842
Zarejestrowany: 2006-11-05
Posty: 71

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Ja osobiście uważam, że to zależy od ludzi ich poglądów i sytuacji...ale jestem jak najbardziej za taka przyjaźnia, co za różnica z kim się przyjaźnimy...ważne, że mamy osobe, której można ufać, dobrze się bawić i na którą zawsze możemy liczyć w końcu od tego sa przyjaciele...
Dobrze, że jesteście


...Everyone's scared...That's no reason to run away...

Offline

 

#5 2006-11-12 17:21:12

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Myślę, że na początku trzeba rozgraniczyć czy naprawdę facet (kobitka) chce zostać twoim przyjacielem, czy tylko chce cie widzieć częściej "bo coś do ciebie czuje". Moim zdaniem taka przyjażń jest możliwa, co więcej myślę, że jest często dużo bardziej udana niż między kobietami. Z przyjaciółką możesz pogadać o ciuchach, facetach , czasami na jakiś ważny dla ciebie tamat. A z przyjacielem porozmawiasz o naprawdę trudnych tematach, wyżalisz mu się, on ci doradzi, ale też potrafi się z Tobą wygłupiać! Tak ja widzę tą osobę, chociaż jeszcze PRAWDZIWEGO przyjaciela nie spotkałam Pozdr


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

#6 2006-11-13 20:42:02

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: przyjaźń damsko - męska ...

ja pomimo wszystko tez uwazam że taka przyjaźn jest istotna. ja mam wielu przyjaciół(facetów) których uwielbiam tylko jako przyjacioł bo co sie okazuje że z facetmi możesz na więcej tematów pogadac niz z kobietami (kobiety - bez obrazy) oni czasem nas kobiety lepiej rozumieja i to jest super. tylko najistotniejsze jest to by zostac przy punkcie "przyjaciel i przyjaciółka" czekam na dalsze komenty pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez ewelinka (2006-11-17 09:04:12)


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#7 2006-11-16 20:45:16

Asia G

kiełki

Zarejestrowany: 2006-10-27
Posty: 11

Re: przyjaźń damsko - męska ...

hmm temat trafiony, ale myślę, ze nigdy do końca nie pozostanie wyjaśniony...
Przyjazn damsko meska jest mozliwa pod warunkiem ze dwie strony sa odpowiedzialne i dobrze wiedzą, że to co ich łączy nie powinno wyjść poza ramy przyjaźni...
No, chyba, ze z trwającej przyjaźni zrodzi się odwzajemniona miłość...wtedy jest już przepięknie:)

pozdrawiam ciepło

Offline

 

#8 2006-11-17 01:05:36

an.Kasia.M

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 111

Re: przyjaźń damsko - męska ...

widzę, że generalnie jesteście ZA:) no widzicie...a księża moraliści twierdzą, że taka czysta przyjaźń (mówimy tu o PRAWDZIEWJ PRZYJAźNI z jedną, konkretną osobą, nie o koleżeństwie, ani o licznych bardzo dobrych znajomych!!!) nie jest możliwa...po prostu...ich zdaniem ZAWSZE w takich przypadkach, któraś ze stron w pewnym momencie ( niekoniecznie zaraz na początku tej przyjaźni! ), poczuje "coś więcej"...Bywa, że przyjaźń zaczyna się od tego "czegoś więcej" którejś ze stron, co po jakimś czasie zanika i jest OK, tylko zauważcie, że wtedy już nie można mówić o "czystej" przyjaźni...i to nawet w przypadku, kiedy ta druga osoba nie wiedziała o tym "czymś więcej"...natomiast jeśli przyjaźń zaczyna się, nazwijmy to, zwyczajnie, a to "coś więcej" pojawia się w trakcie, wtedy zaczynają się schodki...Oczywiście zgadzam się z Asią G., że pięknie jest, kiedy z przyjaźni rodzi się odwzajemniona miłość...ale co jeśli nie jest odwzajemniona?...dajmy na to, chłopak zakochuje się w swojej przyjaciółce, co powiniem zrobić?...Patrząc z perspektywy ich przyjaźni, opierającej się oczywiście na szczerości (co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości!!...), powinien powiedzieć dziewczynie prawdę, o tym co czuje, nie? Załóżmy więc, że chłopak decyduje się na taki krok...I co dalej?...Zdarzają się w takich przypadkach 'happy-endy" :dziewczyna rzuca sie chłopakowi na szyję i mówi: "To wspaniale, że mnie kochasz! Ja też Cię kocham! Teraz już zawsze będziemy razem!..." No i dobrze, tylko że zwykle życie nie jest w rzeczywistości aż tak różowe...Ta historia może mieć nieatety całkiem inne zakończenie...Wobraźmy sobie, jak dziewczyna zwiesza głowę i smutnym głosem oznajmia chłopakowi, że jej bardzo przykro, ale ona go nie kocha, że może być tylko jego przyjaciółką...Nie przeczę, że i ta sytuacja ma jeszcze szansę zakończyć się szczęśliwie, ale równie dobrze taka rozmowa może okazać się końcem przyjaźni...Bo jak potem dziewczyna ma zwierzać się przyjacielowi choćby ze swoich spraw sercowych, mając świadomość, że rani go każdym takim słowem?...Inna sprawa, jeśli chłopak zgadza się na coś takiego, dobrowolnie rezygnując ze swojego szczęścia, na rzecz "bycia do dyspozycji" o każdej porze dnia i nocy dla, jakby nie było, ukochanej (już) przyjaciółki...no i niby to dalej jest przyjaźń...ale już nie jest taka sama...Bo nawet jeśli ogólnie chłopakowi wystarczy rola przyjaciela (byle tylko nie stracic ukochanej przyjaciółki!), to mimo nie wiem jakich wysiłków z jego strony, przyjdzie czas, że sobie z tym nie poradzi...no i co wtedy zrobi? pójdzie wyżalić się przyjaciółce?...i tu koło się zamyka...I to tyle na wyjaśnienie staniowiska teologii moralnej, a właściwie jej przedstawicieli, w tej kwestii...
Cóż...Osobiście byłabym skłonna stwierdzić, że teoretycznie taka prawdziwa, szczera damsko - męska przyjaźń jest możliwa, gorzej z tym jednak w praktyce...Dużo razy już nad tym myślałam i ciągle nie wiem jak z tym jest naprawdę...Piszcie dalej! Może dzieki Waszym wypowiedziom jakoś to pojmę:) pozdrawiam i sorki za tak obszerne wyjaśnienia;)


Nigdy nie trać nadziei! Cuda zdarzają się codziennie!!

Offline

 

#9 2006-11-18 13:03:34

Monika Baron

łodyżka

10578823
Zarejestrowany: 2006-11-06
Posty: 22

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Moim zdaniem to obojętne kto jest naszym przyjacielem czy jest to kobieta czy meszczyzna najwazniejsze ze go mamy ze mozemy na niego liczyc w trudnych sytuacjach i ze mozemy z nim pogadć. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie... Pa!

Offline

 

#10 2006-11-18 19:18:21

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: przyjaźń damsko - męska ...

super dziękuje za wypowiedzi. a teraz zrodziło się we mnie kolejne pytanie. kto jest lepszy jako przyjaciel: KOBIETA? czy MĘŻCZYZNA? z kim można porozmaiwac na konkretniejsze, poważniejsze tematy?? czekam na kolejne posty!!


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#11 2006-11-19 09:00:33

ks.DK

Moderator

Zarejestrowany: 2006-10-28
Posty: 45

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Przychylam się do zdania, wywołanych już tutaj księży moralistów, w kwestii ralacji (przyjaźni) damsko-męskich...
Jest szalenie trudna i wymaga niesamowitego nakładu sił i pracy obojga, aby stworzyć podwaliny przyjaźni...

Cd. w następnym odcinku.

Offline

 

#12 2006-11-19 13:18:22

an.Agata

Gość

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Animatorko Kasiu jakże mądra jest Twa wypowiedź!
Jakże dobrze znamy takie sytuacje...
Myślę, że nigdy do końca nie wyjaśnimy tej kwestii. Wszystko zależy bowiem od tylu czynników! Od konkretnej osoby, jej zaangażowania, podejścia, pojmowania przyjaźni...
Doświadczam takiej przyjaźni... hmm... tylko, że moi dwaj prawdziwi przyjaciele to klerycy (dlaczego?).
Chcę zauważyć jeszcze jedno! Zastanawiamy się tu ciągle czy z przyjaźni damsko-męskiej może i musi zrodzić się miłość, a ja uczę się przyjaźni do osoby, która obdarzyła mnie swą miłością i którą ja pokochałam bardzo bardzo...

Czekam zatem na następny odcinek, może dowiem się czegoś nowego... pozdrawiam wszystkie mądre głowy!

Ostatnio edytowany przez an.Agata (2006-11-19 13:19:55)

 

#13 2006-11-19 14:18:28

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Mnie się nawet czasem wydaje że facet jest lepszy jako przyjaciel:) choć mam więcej przyjaciółek niż przyjacieli (oczywiście laski bez obrazy), ale może znajdzie sie ktoś kto potwierdzi moje słowa:) na ogół facet do wszystkiego podchodzi tak luzacko i z niczego nie stwarza kłopotów i problemów (i to jest super:)). tak więc jesli by stworzyć jakąś sonde tytaj na forum,  to pomimo wszystko oddaje głos na facetów:)

Ostatnio edytowany przez ewelinka (2006-11-19 14:52:56)


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#14 2006-11-19 14:42:41

ewelinka

nieśmiały kwiatuszek

5270401
Zarejestrowany: 2006-11-07
Posty: 727

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Beniuś no chyba rozumiem:)

P.S
Ks Darku czekamy z niecierpliwością na część II

Ostatnio edytowany przez ewelinka (2006-11-19 19:36:33)


"Nigdy nie żałuj uśmiechu Guest bo uśmiech mową jest duszy, gdy słowa nie pomogą uśmiech sercem poruszy "

Offline

 

#15 2006-11-19 19:56:06

micialka

nieśmiały kwiatuszek

6271066
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 620

Re: przyjaźń damsko - męska ...

Bardzo zaciekawiła mnie tu wypowiedź an. Benka . A więc myślę, że faceci mają sporo dystansu do wszystkiego, dlatego świetnie się rozumieją i chyba nic nie dorówna ich przyjaźni. U kobiet np. rozumienie się bez słów, intuicja. Ale przyjaźń damsko - męska (albo jak kto woli męsko - damska;) nie jest niemożliwa! Nawet dla konserwatywnych animatorów! Chociaż z drugiej strony jeśli facet ma już partnerkę często jest ona zazdrosna bez powodu o przyjaciółkę swojego faceta. I odwrotnie. Ale gdy się ma przyjaciół kleryków, to o co być zazdrosnym?! (tak mi się wydaje ) Chyba założę post: "Przyjaźń damsko - klerykalna" czy jakoś tak . I wbrew pozorom jest to poważny temat... Pozdrawiam!


"A biada milczącym o Tobie, że mając mowę, stali się niemymi."
/św. Augustyn/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.oaza.pun.pl