OAZA Świętochłowice


INTERNETOWE FORUM RUCHU ŚWIATŁO-ŻYCIE W ŚWIĘTOCHŁOWICACH

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2006-11-08 15:29:46

mod.Aga

Moderator

4143813
Zarejestrowany: 2006-10-23
Posty: 68

JAK WYGLĄDA NAMIOT SPOTKANIA

Przygotowanie
odpowiednie miejsce (umożliwiające skupienie)
odpowiedni czas (bez pośpiechu)
odpowiednia pozycja ciała (nie za wygodna, aby nie zasnąć)

Przebieg (krok po kroku)

"Duchu Święty wołam przyjdź!..."
Wzywam pomocy Ducha Świętego- korzystam ze znanych mi modlitw do Ducha Świętego lub własnymi słowami.

"Jezus jest tu!..."
Uświadamiam sobie obecność Boga- Bóg jest obecny przy mnie tu i teraz, jest dla mnie - ciągle czeka.

"... jak z przyjacielem... twarzą w twarz" (Wj 33, 11)
Uświadamiam sobie, że Bóg mnie kocha- Jezus cieszy się mną, kocha mnie, jest mi życzliwy - jest to spotkanie w miłości.

"Mów, Panie, bo sługa twój słucha" (1 Sm 3, 10)
Uświadamiam sobie, że Pan dzisiaj chce do mnie mówić- tu i teraz chce mi coś konkretnego powiedzieć przez Słowo Pisma Świętego.

"Panie co mam czynić...?" (Łk 18, 18)
Wzbudzam w sobie ciekawość- zastanawiam się co Jezus chce mi dziś powiedzieć - przyjmuję postawę oczekiwania.

"Twoje Słowo jest pochodniom dla stóp moich, światłem" (Ps 119, 105)
Czytamy określony fragment z Pisma Świętego- dopiero teraz powoli, ze zrozumieniem - jeśli trzeba, to drugi, trzeci, ... , dziesiąty raz ...

"Szmer łagodnego powiewu" (1 Krl 19, 12)
Trwam w ciszy oczekując głosu Boga- cierpliwie i z ufnością - ujarzmiając wyobraźnię, rozum i pamięć.

"Aniołowi... napisz..." (Ap 2)
W osobistym notatniku zapisuję myśli, które się zrodziły- aby ocalić je od zapomnienia, by móc do nich w każdej chwili powrócić.

"Panie, oto... postanawiam..." (Łk 19, 8)
Zapisuję postanowienie- jeśli zrodzi się ono we mnie wyraźnie, ale nic na siłę - postanowienie nie jest istotą Namiotu Spotkania.

Dzięki Panie Jezu...!
Dziękuję Bogu za "audiencję" i Słowo.- kto często dziękuje, staje się radosny i żyje w prawdzie - jest pokorny.


Ten schemat Namiotu Spotkania powstał na bazie konferencji, wygłoszonych przez ks. Franciszka Blachnickiego w ramach szkoły animatora w Carlsbergu - wydrukowanych w Polsce w broszurce pt.: "O Modlitwie".

Ostatnio edytowany przez mod.Aga (2006-11-08 15:30:14)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.oaza.pun.pl